Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał operatorów oraz podrabiał i sprzedawał bilety krakowskiego MPK

Data publikacji 09.03.2015

Policjanci z Komisariatu I Policji w Krakowie zatrzymali na gorącym uczynku 36-latka, który od dłuższego czasu oszukiwał różnych operatorów telefonii komórkowej wyłudzając drogie telefony i tablety. Ponadto mężczyzna podejrzewany jest również o podrabianie i sprzedaż biletów krakowskiego MPK. 36-latek usłyszał już zarzuty.

Jak wynika z ustaleń policjantów z Komisariatu I Policji w Krakowie, mieszkaniec Krakowa oszustwami na szkodę operatorów telefonii komórkowej trudnił się już od dłuższego czasu. Mężczyzna telefonicznie kontaktował się z konsultantami telefonii komórkowych, gdzie zamawiał kosztowany sprzęt na abonament. Następnie odbierał zamówienie tj. sprzęt elektroniczny (telefony, tablety) od kuriera, a następnie sprzedawał innym osobom nie płacąc dostawcom.

To nie jedyne przestępstwa jakie ma na swoim koncie 36-latek. Policjanci podejrzewają go również o handel podrobionymi biletami komunikacji miejskiej.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili sporą ilość podrobionych biletów MPK. Zabezpieczono również komputer oraz drukarkę, które posłużą do dalszej ekspertyzy.

36-latek usłyszał zarzuty oszustwa i fałszowania dokumentów.

Policjanci przestrzegają osoby, które mogły zakupić podrobione bilety u zatrzymanego, że posługiwanie się nimi jest również przestępstwem.

(KWP w Krakowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.65 MB)

Powrót na górę strony