Poszukujemy sprawcy oszustwa metodą na tzw. wnuczka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy sprawcy oszustwa metodą na tzw. wnuczka

Data publikacji 09.03.2015

Policjanci z Karczewa i Kołbieli publikują zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o dokonanie oszustwa metodą na tzw. wnuczka. 21 stycznia br. w Kołbieli starsze małżeństwo wypłaciło mu 18 tysięcy złotych, przestępca wmówił poszkodowanym, że ich dziecko miało wypadek i pilnie potrzebna jest pomoc. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu personaliów mężczyzny ze zdjęcia, są proszone o kontakt z najbliższą jednostką Policji w całym kraju.

21 stycznia br. do jednego z domów w Kołbieli zatelefonował mężczyzna, ktory oszukał strasze małżeństwo podając się za ich dziecko. Wmówił im, że jest po wypadku i pilnie potrzebuje pomocy finansowej. Łącząc się i co chwilę rozłączając telefoniczne połączenia, nie dawał szans na żadne sprawdzenie i potwierdzenie tej informacji. Po odbiór gotówki wysłał kolegę, którego by wzbudzić większe zaufanie, nazwał synem policjanta.

Mężczyzna, który odebrał gotówkę jest w wieku 25-35 lat, szczupłej budowy ciała, ma ciemne włosy. W chwili zdarzenia miał na sobie czerwoną kurtkę. Policjanci z Karczewa i Kołbieli zajmujący się sprawą, zdecydowali się na upublicznienie jego wizerunku.

Wszystkie osoby rozpoznające lub mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o pilny kontakt z komisariatem w Karczewie, posterunkiem w Kołbieli lub z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju. Informacje te można również przekazać za pośrednictwem bezpłatnego numeru alarmowego 112.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja