Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wieloletnią służbę

Data publikacji 09.03.2015

9 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość, w trakcie której odchodzącym na emeryturę policjantom, policjantkom i pracownikom Policji podziękowano za wieloletnią wzorową służbę. W gronie odchodzących z szeregów wielkopolskiej Policji znalazła się Pani Genowefa Wrzesińska – Fojud, która na emeryturę odeszła po 54 latach pracy w resorcie.

W Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 9 marca odbyło się uroczyste podziękowanie wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie przeszli na emeryturę. Z rąk Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Wojciecha Olbrysia podziękowania za dotychczasową służbę odebrały 23 osoby; policjanci oraz pracownicy Policji. Wielkopolski Komendant Wojewódzki insp. Rafał Batkowski dołączając się do podzieńkowań, życzył przyszłym emerytom wszelkiej pomyślności, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż odwiedzą jeszcze mury komendy.

Do serdecznych podziękowań oraz życzeń Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Wojciecha Olbrysia i Komendanta Batkowskiego dołączyli się uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, byli i obecni przełożeni odchodzących na emeryturę policjantów i pracowników Policji, przedstawiciele związków zawodowych, a także kapelan KWP w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski.

Odczytano również Adresy okolicznościowe przesłane przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego i byłego Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Władysława Padło skierowane do głównej postaci poniedziałkowej uroczystości.

Bez wątpienia główną bohaterką tego wydarzenia była Pani Genowefa Wrzesińska-Fojud, która na zasłużoną emeryturę przeszła w wieku 83 lat po 54 latach pracy w resorcie, z czego 27 lat w mundurze. Przez ostanie lata Pani Genowefa była przewodniczącą Zarządu Terenowego NSZZ Pracowników Policji KWP w Poznaniu. Tryskając energią dbała o warunki pracy pracowników Policji, angażując się przy tym w różnego rodzaju działalność - społeczną, edukacyjną i charytatywną. Jej wieloletnia praca dla dobra ludzi i okazywane serce stanowiły nieocenione wsparcie, dla wszystkich tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i potrzebowali pomocy.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja