Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego przestępcę

Data publikacji 11.03.2015

Policjanci z Dębicy zatrzymali mężczyznę, który 3 tygodnie temu uciekając przed policyjną kontrolą potrącił funkcjonariuszkę. Jak się okazało, 34-latek był poszukiwany za wcześniej popełnione poważne przestępstwa m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ukrywał się w piwnicy bloku na osiedlu mieszkaniowym w Dębicy.

34-letni Piotr S. od 20 listopada 2014 roku poszukiwany był przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Miał odbyć karę 2,5 roku pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała. W listopadzie ubiegłego roku sąd w Tarnowie rozesłał za nim list gończy.

20 lutego br. Piotr S. był pasażerem seata ibizy zatrzymanego do kontroli w Trzcianie pod Rzeszowem. Zdarzenia rozegrały się w nocy, policjanci najpierw sprawdzili dane kierowcy seata, potem pasażera. Kiedy ustalili, że Piotr S. jest poszukiwany i podjęli próbę zatrzymania, ten sięgnął po nóż i grożąc śmiercią kierowcy seata wypchnął go zza kierownicy. Odjechał potrącając policjantkę, która próbowała go powstrzymać. Policjanci oddali wówczas strzały ostrzegawcze.

Piotr S. zbiegł porzucając samochód w Sędziszowie Małopolskim. Policjanci ustalili, że ukrywa się w Dębicy. Wczoraj rano mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Ukrywał się w piwnicy jednego z bloków przy ul. Raczyńskich. Policjanci odebrali mu pistolet, prawdopodobnie broń hukową. 

Zatrzymany trafił do Rzeszowa, tu usłyszy m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.98 MB)

Powrót na górę strony