Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli tragedii

Data publikacji 11.03.2015

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odkręcając zawory kuchenki gazowej, chciał doprowadzić do wybuchu. Desperat sam zadzwonił do policjantów informując, że wysadzi budynek w powietrze. Za bezpośrednie sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy grozi mu 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed siódmą rano. Dyżurny rudzkiej komendy odebrał telefon od 56-letniego mieszkańca ulicy Piernikarczyka w Rudzie Śląskiej, który oświadczył, że odkręcił gaz i wysadzi w powietrze cały budynek. Na miejsce natychmiast udali się będący najbliżej miejsca zdarzenia kryminalni z komisariatu IV, pogotowie gazowe oraz straż pożarna.

Policjanci bardzo szybko dostali się do mieszkania, w którym obezwładnili 56-latka. W pomieszczeniach było już znaczne stężenie gazu. Wraz ze strażakami przewietrzono mieszkanie i zabezpieczono butlę gazową, która była podłączona do kuchenki. Ewakuacja mieszkańców budynku na szczęście nie była konieczna.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Odkręcając zawory kuchenki gazowej, próbował doprowadzić do wybuchu. Desperat został osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj śledczy z rudzkiej „czwórki” przedstawią mu zarzuty spowodowanie zagrożenia dla życia mieszkańców budynku. Za to przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony