Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 11.03.2015

Wspólne działania włoszczowskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Kielcach, doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu włoszczowskiego 21 nielegalnych automatów do gier. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczorajsze wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Kielcach skierowane były przeciwko osobom zajmującym się urządzaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie powiatu włoszczowskiego, w trakcie których zabezpieczyli 21 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Kielcach, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Powrót na górę strony