Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Zespołu Konnego KWP Szczecin i Oddziału Prewencji Policji

Data publikacji 11.03.2015

Dzięki współpracy z pionem szkolenia 12 Brygady Zmechanizowanej na pasie taktycznym przy strzelnicy "Krzekowo" w Szczecinie odbyły się wspólne ćwiczenia Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KWP Szczecin i Oddziału Prewencji Policji.

10 marca  2015r.  na pasie taktycznym 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się ćwiczenia  przygotowujące oddział konny do współdziałania z oddziałami piechoty podczas udziału w zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez masowych, które będą odbędą się  na terenie naszego województwa. Tego rodzaju szkolenia przeprowadzane są cyklicznie.

We wczorajszych ćwiczeniach brały udział m.in. młode konie Cynober i Korsarz, które przygotowują się do swojej pierwszej atestacji. Obecnie w Zespole Konnym KWP Szczecin jest 7 koni i tyle samo jeźdźców. Trwają  szkolenia kolejnych 4 koni oraz 4 kandydatów na jeźdźców.

Zakup nowych koni oraz sprzętu został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Policja konna wykorzystywana jest min. do patrolowania  terenów zielonych  i zabezpieczania imprez masowych, w tym meczów piłki nożnej.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony