Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny pirat drogowy

Data publikacji 12.03.2015

25-letni mieszkaniec powiatu oleskiego jechał swoim audi ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz 25-latkowi grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 5 000 złotych grzywny.

W piątek (6 marca) około godziny 12:00 policjanci ruchu drogowego z Olesna  patrolowali drogę krajową nr 11. W okolicy miejscowości Stare Olesno zauważyli jadące z dużą prędkością osobowe audi. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Policyjna kamera zarejestrowała, że samochód pędził ponad 150 km/h. Z taką prędkością samochód poruszał się także w obszarze zabudowanym. Ponadto kierowca samochodu ,,ścinał zakręty” wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas ruchu.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali samochód. Jego kierowcą był 25-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego i stworzeniem realnego niebezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Sprawa 25-latka zostanie teraz skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Za taką jazdę mężczyźnie grozi  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 5 000 złotych grzywny.

(KWP w Opolu / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.39 MB)

Powrót na górę strony