Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chuligański "rajd" nastolatków po mieście

Data publikacji 12.03.2015

Kradzież, zniszczenie mienia oraz usiłowanie włamania mają na swoim koncie nastolatkowie z Bolesławca, ustaleni i zatrzymani przez tamtejszych policjantów. Wszystkich tych czynów dopuścili się podczas chuligańskiego "rajdu" po mieście. Najpierw ukradli alkohol, potem - rzucając kamieniami - uszkodzili m.in. kilka zaparkowanych samochodów, a na końcu usiłowali włamać się do kiosku. Teraz za swoje zachowanie zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego z bolesławieckiej komendy powiatowej ustalili, a następnie zatrzymali nastolatków podejrzanych o kradzież, usiłowanie włamania do kiosku oraz zniszczenia mienia. Zatrzymani to trzej mieszkańcy tego miasta, w wieku 17 lat.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, podejrzani w ostatnim tygodniu lutego 2015 r. swoje wieczorne spotkanie rozpoczęli od kradzieży alkoholu w jednym z dyskontów. Następnie, „spacerując” po mieście i rzucając bez powodu kamieniami, zniszczyli mienie przypadkowych osób.

Jako pierwsze uszkodzili drzwi lokalu usługowego. Na innych ulicach miasta uszkodzili 4 zaparkowane samochody osobowe.Po wypiciu skradzionego alkoholu, chuliganom zachciało się zapalić papierosa, dlatego postanowili włamać się do kiosku.

Straty, jakie spowodowali swoim działaniem, to kilka tysięcy złotych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Dwóch nastolatków było już wcześniej notowanych jako nieletni sprawcy czynów karalnych.

Teraz za swoje zachowanie zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Za czyny, o które są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony