Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za podrabianie i wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów

Data publikacji 12.03.2015

Kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o podrabianie i wprowadzanie do obrotu handlowego fałszywych banknotów. Policjanci zabezpieczyli w jego aucie 10 podrobionych banknotów o nominale 100 złotych oraz specjalną drukarkę. Sprawdzenia wykazały, że mężczyzna pieniędzmi płacił w restauracjach i w sklepach. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od listopada 2014 roku do marca br. wprowadził do obrotu handlowego co najmniej kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 100 i 50 złotych. Pieniędzmi tymi płacił w restauracjach oraz sklepach.  Funkcjonariusze w jego aucie znaleźli 10 podrobionych banknotów o nominalne 100 złotych oraz specjalną drukarkę. Następnie, przeszukując mieszkanie podejrzanego, zabezpieczyli nośniki pamięci oraz komputery. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze nadal sprawdzają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw, tłumacząc policjantom, że podjął się takiej działalności z powodu kłopotów finansowych.

Za podrabianie i wprowadzanie do obrotu handlowego fałszywych banknotów odpowie przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ic)

Powrót na górę strony