Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana przez CBŚP i Izbę Celną

Data publikacji 13.03.2015

Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej zlikwidowali jedną z największych w Polsce wytwórni krajanki tytoniowej. Zatrzymanych zostało 14 osób, w tym 12 obywateli Ukrainy. Policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu. Wartość uszczuplonych należności na rzecz Skarbu Państwa to 44 miliony złotych.

Skuteczna praca operacyjna policjantów Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji skutkowała namierzeniem jednej z największych w kraju wytwórni krajanki tytoniowej. Nielegalna fabryka zlokalizowana była na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy. 

W trakcie realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Izby Celnej zatrzymanych zostało 14 osób, w tym 12 obywateli ukraińskich. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu oraz 2 maszyny, służące do obróbki surowca. Wartość zabezpieczonych surowców oszacowana została na 36 milionów złotych, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych należności podatkowych to 44 miliony złotych. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przetworzony przez grupę surowiec trafiał do nielegalnych wytwórni wyrobów tytoniowych na terenie Polski. 

Postępowanie, które w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Jednocześnie czynności wobec podjęła Straż Graniczna, sprawdzając czy obywatele Ukrainy przebywali na terenie Polski legalnie. 

CBŚP Warszawa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.03 MB)

Powrót na górę strony