Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Niemczech, zatrzymany w Polsce

Data publikacji 13.03.2015

Kierowca VW nie zatrzymał się do kontroli. W szaleńczym pędzie zjechał z drogi K-92 usiłując przebić się przez ulice Świebodzina /lubuskie/. Po pościgu desperat został zatrzymany przez Policję w centrum tej miejscowości. Po sprawdzeniu potwierdzono, że za kierownicą Caddy siedzi 21-letni Litwin, a auto wczoraj po godzinie 11 zostało skradzione w Berlinie.

Sukcesem zakończyła się akcja świebodzińskich policjantów, którzy w czwartek /12.03/ ruszyli w pościg za skradzionym w Niemczech VW Caddy. Około godziny 13 funkcjonariusze zauważyli samochód na wysokości miejscowości Bucze. Auto z dużą prędkością podążało drogą krajową nr 92. Kierowca VW zlekceważył sygnały podawane przez policjantów i przyspieszając ruszył w stronę Świebodzina. Gdy auto znalazło się na ulicach miasta doszło niemal do wypadku. Prowadzący VW mężczyzna lekceważył wszelkie przepisy. Wjeżdżał na chodniki i spychał na pobocze inne samochody. Próbę zatrzymania samochodu podjęli policjanci ze świebodzińskiej komendy. Mundurowi zatarasowali radiowozami drogę kierowcy VW, zmuszając go do zatrzymania.

Gdy pościg się zakończył okazało się, że za kierownicą Caddy siedzi 21-letni obywatel Litwy. Szybko potwierdzono, że VW ma uszkodzona stacyjkę. Dokonanie sprawdzenia w systemie komputerowym potwierdziło, że wczoraj, po godzinie 11, kradzież VW zgłoszona została w Berlinie.

Dalsze czynności prowadzone przez Policję pozwolą na ustalenie okoliczności kradzieży. 21-letni Litwin został zatrzymany do wyjaśnienia. Wszystko wskazuje, że młody mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty związane z popełnieniem opisanego przestępstwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.02 MB)

Powrót na górę strony