Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził 100 kilogramów krajanki tytoniowej

Data publikacji 13.03.2015

Łącznie ponad 100 kilogramów krajanki tytoniowej zabezpieczyli golubsko-dobrzyńscy policjanci. Mieszkaniec województwa świętokrzyskiego usłyszał już zarzuty. Jak ustalili policjanci, straty Skarbu Państwa spowodowane nielegalną działalnością mężczyzny to blisko 100 tysięcy złotych.

Wczoraj około 12.00 funkcjonariusze z Golubia-Dobrzynia patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli drogowej rovera. Policjanci postanowili sprawdzić wyposażenie pojazdu. Od razu zwrócili uwagę na worki, leżące na tylnym siedzeniu oraz w bagażniku. Dalsza kontrola wykazała, że 39-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w 8 workach foliowych przewozi krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po dokładnym zważeniu krajanki okazało się, że w samochodzie znajdowało się blisko 100 kilogramów, a w wyniku przeszukania mieszkania ujawniono kolejne 5 kilogramów nielegalnego towaru. Jak ustalili policjanci, straty Skarbu Państwa to blisko 100 tysięcy złotych. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony