Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolska narada służbowa kadry kierowniczej służby prewencji

Data publikacji 13.03.2015

W dniach 9-11 marca 2015 r. na terenie województwa łódzkiego odbyła się narada służbowa, w której uczestniczyli Komendant Główny Policji i jego Zastępca ds. Prewencji, Zastępcy Komendantów Wojewódzkich Policji ds. Prewencji, Zastępcy Komendantów szkół policji oraz kierownictwo biur Komendy Głównej Policji.

W Bełchatowie na terenie Kopalni Węgla Brunatnego uczestnicy narady omawiali znaczenie poszczególnych obiektów w systemie bezpieczeństwa energetycznego Państwa. Będąc na miejscu wszyscy mogli zapoznać się z funkcjonowaniem kopalni i elektrowni oraz ich systemami ochrony.

Z kolei podczas narady zorganizowanej w Kleszczowie omawiano szereg problemów z zakresu prewencji, ruchu drogowego oraz sytuacji kryzysowych. Poruszono także kwestię współpracy policji z lokalnym samorządem w aspekcie organizacji zgromadzeń publicznych.

Odrębną kwestią analizowaną podczas narady była radykalizacja środowisk islamskich i zagrożenie atakiem terrorystycznym.

Uczestnicy narady dyskutowali także na temat bieżących spraw dotyczących funkcjonowania służb prewencji i ruchu drogowego w policji.

Na zakończenie narady, w Łodzi, uczestnicy spotkali się z bohaterami serialu „Komisarz Alex” i omawiali wykorzystanie roli mediów w prewencji oraz tworzeniu pozytywnego wizerunku polskiej policji.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony