Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie "Kobieta na szóstkę"

Data publikacji 14.03.2015

Kierowca rajdowy - Magdalena Wilk - przeprowadziła wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy samochodami, które odbyło się 13 marca w radomskim automobilklubie.

Nawet padający deszcze nie odstraszył kilkudziesięciu kobiet, które wzięły udział w szkoleniu "Kobieta na szóstkę", odbywającym się w na terenie Automobilklubu Radomskiego. Szkolenie to było jednym z elementów ubiegłotygodniowego Dnia Kobiet. Wtedy to policjanci z mazowieckiej drogówki, w czasie prowadzonych kontroli, rozdawali zaproszenia na szkolenie. Zaproszenia, które można było również zdobyć na facebookowym profilu Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz w czasie imprezy sportowej "Kaziki 2015", upoważniały do udziału w szkoleniu.

W czasie kilkugodzinnego spotkania kobiety mogły zapoznać się z prawidłowym przygotowaniem auta do jazdy oraz technikami doskonalącymi jazdę w trudnych warunkach drogowych. Magdalena Wilk wprowadziła uczestniczki w tajniki bezpiecznej jazdy samochodami, m.in. przez prawidłową pozycję za kierownicą czy też bezpieczne ułożenie rzeczy w bagażniku samochodu.

Diagnostycy z automobilklubu sprawdzali światła w samochodach uczestniczek szkolenia, a funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu sprawdzali wszystkim chętnym liczbę punktów karnych. Kursantki mogły również spróbował pokonać tor przeszkód z założonymi alko goglami.

Patronem medialnym działań mazowieckiej drogówki było Radio „Eska” Radom oraz kobiecy portal motoryzacyjny motocaina.pl.

(KWP w Radomiu / mg)

 

Powrót na górę strony