Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy krewny trafił do aresztu na trzy miesiące

Data publikacji 16.03.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Pragi Północ ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na „krewnego” i „policjanta”. Do przestępstwa doszło na terenie Pragi Północ w styczniu br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca wyłudził od 85-latki 45 tys. złotych. Dodatkowo policjanci udowodnili 21-latkowi pomocnictwo w oszustwie. Krzysztof K. już usłyszał zarzuty. 21-latek, decyzją sądu, trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Pragi Północ pracowali nad zdarzeniem, do którego doszło w styczniu br. na terenie Pragi Północ. Wówczas sprawca podając się za krewnego, a później za policjanta, poinformował kobietę, że bierze udział w akcji, która ma na celu zatrzymanie oszustów. Tym sposobem wyłudził od 85-latki 45 tys. złotych. Policjanci dodatkowo udowodnili 21-latkowi jeszcze jedno przestępstwo, dotyczące pomocnictwa w oszustwie.

Krzysztof K. trafił do policyjnej celi. Śledczy zebrali materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa i pomocnictwa w oszustwie. Decyzją sądu 21-latek trafił do aresztu na okres trzech miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

(KSP / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.57 MB)

Powrót na górę strony