Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową

Data publikacji 16.03.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku Białej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali "dziuplę" samochodową, do której sprowadzano części i podzespoły samochodów kradzionych we Francji, Anglii i Polsce. Odzyskano akcesoria samochodowe o wartości ponad 220 tys. zł. Zatrzymano 36-letniego mężczyznę podejrzanego o przechowywanie i sprzedaż skradzionych podzespołów. Podejrzany może trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

Kryminalni z Bielska Białej zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej namierzyli „dziuplę” samochodową, do której trafiały części i podzespoły skradzionych aut. Trop wiódł do jednej z podbielskich miejscowości, gdzie 36-letni mężczyzna pod pozorem prowadzenia legalnej działalności, zajmował się obrotem skradzionymi częściami samochodowym. Policjanci wkroczyli do akcji.

W czasie przeszukania firmy odnaleźli i zabezpieczyli elementy i podzespoły 65 samochodów różnych marek, m.in.: citroen, renault, peugeot, bmw, mercedes, audi, volkswagen, hyundai, kia, seat, które zostały skradzione w ostatnim czasie w Anglii, Francji i Polsce. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na ponad 220.000 złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli też renault mastera z 2010 roku o wartości 40.000 złotych, który nosił ślady przerobienia pól numerowych.

Wszystko wskazuje na to, że podejrzany z działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Odnaleziony pojazd, silniki i pozostałe podzespoły samochodowe zabezpieczono do dalszych badań identyfikacyjnych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. Bielski sąd objął go policyjnym dozorem.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony