Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mł. insp. Rafał Kochańczyk - pierwszym policjantem województwa świętokrzyskiego

Data publikacji 16.03.2015

Mł. insp. Rafał Kochańczyk dotychczasowy Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, a od przeszło trzech tygodni pełniący obowiązki Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, dziś oficjalnie objął dowodzenie garnizonem świętokrzyskim. Uczestniczący w ceremonii Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski podkreślił, że decyzja o powołaniu na to stanowisko zapadła szybko, a nowy komendant dobrze zna sprawy regionu, w którym pracuje już od trzech lat.

Podczas ceremonii objęcia stanowiska nie zabrakło oczywiście miłych akcentów. Gratulacje mł. insp. Rafałowi Kochańczykowi złożyła Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba. Zaznaczyła ona, że nowemu komendantowi garnizon jest już świetnie znany i życzyła odnajdywania w dalszym ciągu dobrych partnerów  w realizacji celu jakim jest bezpieczne województwo.

Natomiast obecny na uroczystości Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak podkreślił jak wiele zrobili już świętokrzyscy policjanci, aby społeczeństwo mogło czuć się bezpiecznie oraz  życzył dalszych sukcesów w przekonaniu, że służba ma głęboki sens i przynosi spodziewane efekty.

Mł. insp. Rafał Kochańczyk w swojej wypowiedzi podziękował za wyróżnienie i awans zawodowy zarówno Komendantowi Głównemu Policji jak i wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do tego. Jak stwierdził: „ nie byłoby to możliwe bez tak dobrego i zgranego zespołu ludzi, z którym dotychczas pracowałem”.  Po tych słowach niewątpliwie zaskoczeniem dla nowego komendanta było wręczenie sportowej, żółtej koszulki lidera od wspomnianego zespołu, czyli całej kadry kierowniczej Policji garnizonu świętokrzyskiego.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja