Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia policjantów i funkcjonariuszy SOK

Data publikacji 17.03.2015

Jednym z elementów działań podejmowanych przez Policję i inne służby podczas imprez masowych jest skuteczne zabezpieczenie przejazdu jego uczestników. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji współdziałanie w tym zakresie pododdziałów Policji z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

Wrocławscy policjanci z oddziału prewencji są obecni praktycznie na każdej imprezie masowej dbając o bezpieczeństwo jej uczestników. Dlatego funkcjonariusze regularnie ćwiczą i szkolą się w zakresie doskonalenia taktyki działania oraz skutecznego zabezpieczenia imprez i przejazdu osób. Gdy uczestnicy imprez masowych np. meczów, koncertów przemieszczają się pociągami, ważnym elementem mającym wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego jest współdziałanie ze Strażą Ochrony Kolei. Dlatego policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej przeprowadzili wspólne ćwiczenia z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu. Zakres szkolenia obejmował współdziałanie obu formacji w przypadku naruszenia przepisów prawa na terenach kolejowych. 

Szkolenie miało na celu przygotowania funkcjonariuszy obu formacji do podejmowania wspólnych działań ukierunkowanych na przywracanie porządku publicznego na terenach kolejowych, tj. dworcach, przystankach, pociągach itp., w szczególności w trakcie zabezpieczania, przemieszczania się uczestników masowych imprez sportowych. 

Szkolenie objęło swoim zakresem takie zagadnienia, jak:

  • współdziałanie funkcjonariuszy SOK i Policji;
  • szyki porządkowe;
  • współdziałanie patroli wieloosobowych funkcjonariuszy SOK i Policji;
  • legitymowanie, kontrola osobista, ujęcie osoby przez patrol;
  • dokumentowanie wykonywanych czynności za pomocą sprzętu audio-foto-video.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.11 MB)

Powrót na górę strony