Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 osób zatrzymanych za oszustwo metodą na "wnuczka"

Data publikacji 17.03.2015

Małopolscy policjanci z Wieliczki i pionu kryminalnego krakowskiej komendy powiatowej i wojewódzkiej zatrzymali pięć osób ze społeczności romskiej, podejrzanych o oszukanie 77-letniej kobiety metodą "na wnuczka". Zatrzymani trafili do aresztu. Za oszustwo grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem kilka dni temu. 77-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za jej krewnego, który nakazał wydanie 45 tysięcy złotych ze względu na fatalną sytuację, w jakiej się znalazł. Kobieta nie zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i przekazała pieniądze w umówionym miejscu. 

Ciężka praca i analiza zebranych dowodów doprowadziła policjantów do sprawców tego wyłudzenia. Realizacja poskutkowała zatrzymaniem pięciu osób ze społeczności romskiej w wieku od 18 do 30 lat. Zgromadzony materiał dowodowy jednoznacznie wskazywał na to, że właśnie ta przestępcza szajka jest odpowiedzialna za wyłudzanie pieniędzy. Oprócz tego, funkcjonariusze, podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez podejrzanych zabezpieczyli dilerskie porcje marihuany i 5 tysięcy złotych.

Postępowanie prowadzą policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy sprawdzą, czy osoby te mogą mieć na swoim koncie więcej tego typu oszustw.

Cała przestępcza grupa trafiła do aresztu. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Krakowie / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.74 MB)

Powrót na górę strony