Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mają na koncie liczne przestępstwa - teraz są w areszcie

Data publikacji 17.03.2015

Szczeciński sąd zastosował areszty wobec młodych sprawców, którzy mają na swoim koncie liczne przestępstwa, w tym napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia, kradzieże pojazdów oraz włamania do samochodów. 22- i 21-latek usłyszeli siedem zarzutów.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch młodych mężczyzn, którzy jechali skradzionym pojazdem marki VW Golf. Sprawcy usiłowali uciec z kradzionego samochodu, ale natychmiast zostali ujęci przez mundurowych. Ponadto, podczas wykonywania przez policjantów czynności z udziałem zatrzymanych, okazało się, że podejrzani mają na swoim koncie  inne przestępstwa. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który potwierdził udział zatrzymanych w napadzie, kradzieży samochodów oraz włamaniach do aut.

Ustalono, że w połowie lutego, w dzielnicy Niemierzyn, ukradli peugeota wartego 35 tysięcy złotych. Sprawcy, aby zabrać auto, zaatakowali mężczyznę, a następnie zabrali mu kluczyki.Pod koniec lutego w tym samym miejscu sprawcy dokonali napadu rabunkowego. Przedmiotem przypominającym broń zagrozili przechodzącemu mężczyźnie i usiłowali ukraść zegarek.

Ponadto policjanci ustalili, że młodzi sprawcy na początku marca ukradli kolejny pojazd, tym razem zaparkowany na terenie Pogodna. Był to golf warty 15 tysięcy złotych. Następnie ich łupem padł opel vectra. Usiłowali także ukraść BMW, ale nie zdołali uruchomić silnika. Mężczyźni włamali się też do dwóch pojazdów.

Podejrzani usłyszeli łącznie siedem zarzutów. Sprawcy tych czynów, decyzją szczecińskiego sądu, zostali aresztowani i najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za liczne przestępstwa może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony