Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wymusić prawie 100 tysięcy złotych

Data publikacji 17.03.2015

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od udziałowca jednej z firm zażądali zwrotu prawie 100 tysięcy złotych. Miał to być sposób finansowego rozliczenia z kontrahentami, z którymi firma współpracowała, zanim jej współwłaścicielem został pokrzywdzony. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Każdemu z nich grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

Odwiedziny trzech mężczyzn w firmie mieszkańca Katowic bardzo przestraszyły jej współwłaściciela. Zażądali od niego prawie 100 tysięcy złotych, podając krótki termin spłaty, a w razie odmowy zagrozili zamachem na jego życie. Zaraz po zgłoszeniu, policjanci z Katowic zajęli się ustalaniem okoliczności tej sprawy. Działania operacyjne i przeprowadzona zasadzka doprowadziły do zatrzymania trzech sprawców, którzy próbowali groźbami zmusić przedsiębiorcę do zwrotu długu. Zaskoczeni mężczyźni w wieku 25, 30 i 37 lat nie próbowali stawiać oporu. Policjanci z pododdziału antyterrorystycznego błyskawicznie obezwładnili podejrzanych. Okazało się, że cała trójka pochodzi ze Śląska.

Sąd przychylił się do złożonego przez prokuraturę wniosku i wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo groźby bezprawnej, w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony