Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 17.03.2015

Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę śmierci 60 - letniego mieszkańca tego miasta, którego zwłoki znaleziono we czwartek w mieszkaniu. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 30 lat. Sąd w Słupsku aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek oficer dyżurny słupskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na osiedlu „Zatorze” ujawniono zwłoki 60-letniego mężczyzny. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci - grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator. Lekarz, który był na miejscu potwierdził zgon osoby. Decyzją Prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Na ciele zmarłego ujawniono obrażenia, które wskazywały, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby.  Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny, przesłuchiwali świadków. Policjanci zajmując się wyjaśnieniem okoliczności sprawy wytypowali dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Niedługo po tym zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn w wieku 26 i 30 lat. 

Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek Policji i prokuratora sąd aresztował zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony