Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odkręcił gaz, groził wysadzeniem budynku - policjanci odwiedli go od tego zamiaru

Data publikacji 18.03.2015

Policjanci odwiedli mężczyznę od zamiaru targnięcia się na własne życie. Desperat zabarykadował się w mieszkaniu, odkręcił zawór gazu i groził wysadzeniem budynku w powietrze. Na szczęście do wybuchu nie doszło.

Dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zabarykadował się w mieszkaniu. W tej sprawie zadzwoniła jego konkubina, której nie chciał wpuścić do środka. Jej konkubent dzwonił do niej wcześniej, żeby się pożegnać, ponieważ chce odebrać sobie życie. Gdy kobieta przyszła do ich wspólnie najmowanego mieszkania, mężczyzna powiedział, że odkręcił kurki gazu i w przypadku, gdy będzie próbowała wejść do środka, odpali zapalniczkę i wysadzi w powietrze cały budynek.

Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, już na klatce schodowej wyczuwalna była silna woń gazu. W związku z tym natychmiast ewakuowano 10 osób przebywających w budynku. W tym czasie jeden z funkcjonariuszy nawiązał kontakt z mężczyzną i w rozmowie przekonał go do otworzenia drzwi mieszkania. 31-latek został obezwładniony i natychmiast wyprowadzony z pomieszczenia, w którym było już znaczne stężenie gazu. Wraz ze strażakami zakręcono główny zawór gazu, wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone, dopiero wtedy mieszkańcy mogli wrócić do budynku.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony