Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakopał zwłoki na swoim podwórku

Data publikacji 19.03.2015

Zarzuty uszkodzenia ciała i zbezczeszczenia zwłok usłyszał 45-latek zatrzymany przez policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o zakopanie na swoim podwórku zwłok zmarłego kolegi.Dzisiaj sąd zdecyduje o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanego.

16 marca 2015 r. w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał informację o tym, że na jednej z posesji w gminie Grabica mogą być zakopane zwłoki. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali funkcjonariusz z  grupy dochodzeniowo-śledczej i policjanci z wydziału kryminalnego. W domu na posesji zastali 45- letniego mężczyznę, który po rozmowie potwierdził, że kilka miesięcy wcześniej, za stodołą zakopał zwłoki zmarłego w jego domu kolegi.

Podczas dokładnego sprawdzania terenu uczestniczący w działaniach funkcjonariusze i strażacy odkopali zwłoki mężczyzny. Ustalenia policjantów wskazały, że jest to 43- letni mieszkaniec powiatu, którego policjanci z Grabicy poszukiwali jako osoby zaginionej. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim.

Po sekcji zwłok, 18 marca, prokurator przedstawił 45-latkowi zarzuty uszkodzenia ciała  i zbezczeszczenia zwłok za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowy areszt.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony