Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latka podejrzana o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 19.03.2015

20-latka, prawdopodobnie podczas kłótni, ugodziła nożem w szyję swojego 35-letniego partnera. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali kobietę, która już usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu, najbliższe dwa miesiące, 20-latka spędzi w areszcie.

W miniony piątek tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży powiadomiony został o mężczyźnie ugodzonym nożem w jednym z mieszkań w Nowogrodzie. We wskazane miejsce pojechali policjanci. Tam wstępnie ustalili, że prawdopodobnie w trakcie kłótni ze swoim partnerem, 20-letnia kobieta ugodziła go nożem w okolicę karku. Oboje wcześniej spożywali alkohol. Ciężko ranny 35-latek został przewieziony do szpitala. Mundurowi zatrzymali 20-latkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Zatrzymana usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Okoliczności tej sprawy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży, wyjaśniają łomżyńscy policjanci. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony