Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani oszuści działający metodą "na wnuczka"

Data publikacji 19.03.2015

Śląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się oszustwami metodą na członka rodziny. W ręce stróżów prawa wpadły dwie kobiety i mężczyzna. Zarzuca im się oszukanie przynajmniej 21 osób z całej Polski na kwotę blisko 440 tys. zł. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z KWP w Katowicach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się oszustwami metodą "na wnuczka". W ręce stróżów prawa wpadły dwie kobiety, w wieku 29 i 49 lat, oraz 23 letni mężczyzna - mieszkańcy Śląska. Jak ustali śledczy, grupa działała od 2014 roku w całej Polsce. W tym czasie oszukali oni przynajmniej 21 starszych osób, wyłudzając od nich blisko 440 tys. zł. Sprawcy dzwonili do seniorów, podając się za krewnych lub funkcjonariuszy Policji, czy CBŚP. Informowali, że ktoś z bliskich osób miał wypadek i aby uniknąć odpowiedzialności karnej, potrzebne są pieniądze.

W śledztwie, powierzonym do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym łącznie 35 zarzutów. Decyzją sądu, jedna z zatrzymanych osób - 49-letnia kobieta - została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Całej trójce grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak zapowiadają śledczy, sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.25 MB)

Powrót na górę strony