Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził zarażeniem wirusem HIV

Data publikacji 19.03.2015

Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 69-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Mężczyzna od września ubiegłego roku pozostawiał w skrzynce na korespondencję listy, w których groził, że jeżeli nie otrzyma od pokrzywdzonej pieniędzy, to zarazi jej kilkuletnią córkę wirusem HIV. Prokurator objął już mężczyznę policyjnym dozorem oraz zakazał kontaktowania się z kobietą i jej rodziną. 69-latkowi grozi 10 lat więzienia.

List z pogróżkami mieszkanka Jastrzębia-Zdroju znalazła w swojej skrzynce po raz pierwszy pod koniec września ubiegłego roku. Od tamtej pory anonimowa osoba co jakiś czas pozostawiała kartki z żądaniem przekazania 2,5 tysiąca euro pod groźbą zarażenia wirusem HIV kilkuletniej córki pokrzywdzonej. Zajmujący się sprawą kryminalni wykonali szereg czynności operacyjnych, które doprowadziły ich do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Okazał się nim mieszkający w sąsiedztwie kobiety 69-latek.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że chciał w ten sposób odegrać się na pokrzywdzonej, która źle jego zdaniem przetłumaczyła z obcego języka dokumenty, gwarantujące mu przyznanie świadczeń.

Prokurator zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazał 69-latkowi kontaktowania się z kobietą i jej rodziną. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony