Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń i alkohol zabezpieczone

Data publikacji 20.03.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie krajanki tytoniowej, papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony w mieszkaniach zatrzymanych mężczyzn. Za tego typu czyn grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu w trakcie wspólnych działań mających na celu ujawnianie nielegalnych towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zatrzymali dwóch mieszkańców Świebodzic. Mężczyźni w wieku 41 i 54 lat w mieszkaniach posiadali 500 sztuk papierosów, 17 litrów spirytusu oraz 40 kilogramów krajanki tytoniowej.

Straty na szkodę Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Za posiadanie papierosów, alkoholu i tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej zatrzymanym grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.  

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony