Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

61 punktów karnych w 15 minut

Data publikacji 23.03.2015

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie zatrzymują drogowych piratów, ale sobotni wyczyn kierującej audi zaskoczył nawet doświadczonych policjantów. Kobieta za popełnione wykroczenia otrzymała 61 punktów karnych i straciła prawo jazdy.

Mimo medialnych kampanii i coraz większego społecznego sprzeciwu wobec agresji i brawury na drodze – codziennie obserwujemy przykłady niebezpiecznej, agresywnej i zbyt szybkiej jazdy. Często takie zachowanie zarejestrowane jest również przez policyjne videorejestratory. Policjanci w takich przypadkach decydują o zatrzymaniu prawa jazdy i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Również w sobotę na drodze K-32 policyjny videorejestrator nagrał wyczyny kierującej samochodem audi. Ciąg wykroczeń rozpoczęło wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym z prędkością 140 km/h w miejscu gdzie dozwolona jest jazda z prędkością 90 km/h. Następnie kierująca wyprzedziła ciąg pojazdów przed przejściem dla pieszych, wyprzedzała „na trzeciego”  i kontynuowała jazdę z prędkością ponad 180 km/h próbując uciec policyjnemu radiowozowi. Po zatrzymaniu kobieta tłumaczyła policjantom, że spieszyła się do centrum handlowego w Zielonej Górze.

Policjanci zatrzymali 25-letniej mieszkance powiatu wolsztyńskiego prawo jazdy, a wniosek o ukaranie będzie wysłany do sądu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.29 MB)

Powrót na górę strony