Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 24.03.2015

Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 17-latek, który został zatrzymany za ugodzenie nożem 15-letniej koleżanki. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22.00 w parku miejskim. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem policji i prokuratora o tymczasowy areszt.

W sobotę tuż po godzinie 22.00 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego policji, że na terenie parku miejskiego w Krasnymstawie młoda dziewczyna została ugodzona nożem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak ustalili, do kilkuosobowej grupy siedzącej na ławce podszedł znany im 17-latek. Poprosił on jedną z dziewczyn, 15-letnią mieszkankę Krasnegostawu, o rozmowę. Oboje odeszli na sąsiednią ławkę, gdzie przez kilka minut rozmawiali. Po tym 15-latka zawołała o pomoc przebywających nieopodal znajomych. Usłyszeli, że 17-latek ugodził ją nożem i oddalił się w nieznanym kierunku. Młodzi ludzie wezwali natychmiast karetkę pogotowia ratunkowego. Dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie przeszła zabieg operacyjny.

Następnego dnia rano policjanci zatrzymali 17-latka u jednego ze znajomych mieszających na terenie gminy Krasnystaw. Trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Wczoraj 17-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem policji i prokuratora o tymczasowy areszt.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony