Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za groźby i zniszczenie mienia

Data publikacji 25.03.2015

Policjanci z Człuchowa zatrzymali 5 mężczyzn w związku ze sprawą zniszczenia mienia oraz gróźb kierowanych do jednego z mieszkańców powiatu. Wśród zatrzymanych jest były samorządowiec. Mężczyzna usłyszał zarzuty sprawstwa kierowniczego przy popełnianiu przestępstw oraz podżegania do spowodowania pożaru. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od lutego br. zajmowali się wyjaśnieniem sprawy obrzucenia kamieniami domu jednorodzinnego w  jednym z miast powiatu człuchowskiego  i grożenia jego właścicielowi.  Związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych mężczyzn. Dwaj usłyszeli i zarzuty uszkodzenia mienia i gróźb karalnych, a trzeci, 44-latek, odpowie za sprawstwo kierownicze i podżeganie do spowodowania pożaru. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W tym tygodniu policjanci zatrzymali  kolejnego podejrzewanego. 22-latek odpowie za uszkodzenie mienia i groźby karalne. 

W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że wszyscy zatrzymani mężczyźni działali na  zlecenie  byłego samorządowca. Okazało się, że mężczyzna planował dodatkowo podpalić dom pokrzywdzonego, wymuszając w ten sposób zatrudnienie w urzędzie. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi znaleźli pistolet gazowy oraz amunicję. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty sprawstwa kierowniczego w popełnianiu kilku przestępstw, w tym zniszczenia mienia, zmuszania do określonego zachowania, gróźb karalnych oraz podżegania do spowodowania pożaru. Dodatkowo odpowie również za posiadania amunicji i broni gazowej bez wymaganego pozwolenia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecyduje, czy wobec zatrzymanego mężczyzny zastosowany zostanie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Powrót na górę strony