Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za czerpanie korzyści z nierządu i posiadanie narkotyków

Data publikacji 25.03.2015

Pilscy kryminalni w ubiegłym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu i posiadanie środków odurzających, a także kobietę, która usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa całej trójce grozi odpowiednio do 3 i 10 lat lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej ustalili, że w jednym z budynków na osiedlu Podlasie w Pile działa agencja towarzyska. Ze zgromadzonych w prowadzonej sprawie materiałów wynikało, że od pewnego czasu może tam dochodzić do czerpania korzyści majątkowych z nierządu. Dodatkowo okazało się, że właściciele agencji mają handlować narkotykami.

W ubiegłym tygodniu pilscy kryminalni weszli do zajmowanego przez sutenerów budynku, znajdującego się na pilskim osiedlu Podlasie. Na miejscu natychmiast został zatrzymany 38–letni mężczyzna. Jego 37–letni wspólnik został zatrzymany przez policjantów tego samego dnia podczas kontroli drogowej na terenie miasta. Jak się okazało kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków.

U zatrzymanych mężczyzn śledczy ujawnili po kilkanaście porcji marihuany, a także po kilka tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci zatrzymani mężczyźni ułatwiali uprawianie prostytucji trzem kobietom - świadomie i odpłatnie udostępniając pokoje w celu świadczenia usług seksualnych. Obydwaj natychmiast trafili do policyjnego aresztu.

W wyniku przedmiotowej realizacji sprawy, kryminalni ustalili 21–letnią mieszkankę Piły, która u sutenerów zaopatrywała się w narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę tego samego dnia w wynajmowanym mieszkaniu przy ulicy Słowackiego w Pile. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy ujawnili łącznie ponad 1500 porcji narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy, a także wagę elektroniczną, kilka telefonów i pieniądze w kwocie blisko 3 tysięcy złotych. Towar błyskawicznie został zabezpieczony przez kryminalnych, a ich właścicielka trafiła za kratki.

Zatrzymani, to 38–letni mieszkaniec powiatu obornickiego, 37–letni mieszkaniec Piły oraz 21–letnia mieszkanka Piły. Sąd Rejonowy w Pile wobec kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara więzienia, odpowiednio do 3 i 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / dm)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.47 MB)

Powrót na górę strony