Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za oszustwa oraz fałszowanie umów telekomunikacyjnych

Data publikacji 27.03.2015

13 osób usłyszało już zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowania dokumentacji oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości co najmniej 3 tys. osób z terenu kraju. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wartość strat szacuje się na nie mniej niż blisko 1,5 miliona złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, współpracując z Wydziałem do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prowadzą postępowanie w sprawie wprowadzania w błąd oraz fałszowania umów przez spółkę świadczącą usługi telekomunikacyjne.

Zarzuty usłyszało w tej sprawie 13 osób, podejrzanych m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowanie dokumentacji oraz doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości szeregu osób na terenie kraju.

Wśród podejrzanych są m.in. 4 prezesi i członkowie zarządu przedmiotowej spółki oraz innych spółek, pozostających w kooperacji. Zatrzymani zostali 25 marca br. w ramach działań operacyjno-dochodzeniowych przeprowadzanych przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Na chwilę obecną w prowadzonym postępowaniu ustalono 3 tys. osób pokrzywdzonych, a wartość strat określono na nie mniej niż 1,47 mln złotych. Powyższa liczba osób pokrzywdzonych, jak i wartość strat, nie jest ostateczna, ponieważ w dalszym ciągu zgłaszają się liczni pokrzywdzeni i prowadzone są czynności dowodowe.

Wszystkim podejrzanym prokuratura przedstawiła zarzuty. Wobec wymienionych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz o charakterze wolnościowym, tj. poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. złotych, dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i zakazu prowadzenia działalności gospodarczej będącej przedmiotem postępowania.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony