Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja tomiku wierszy świętokrzyskiej policjantki

Data publikacji 27.03.2015

Wczoraj odbyła się promocja najnowszego tomiku poetyckiego Anny Zielińskiej - Brudek pt.: „W oknie zaufania”. Jest to już jej trzecia publikacja. Wczorajsze spotkanie miało miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, a swoją obecnością uświetnił je m.in. Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk oraz Zastępca Prezydenta Miasta Kielce Tadeusz Sayor.

Autorka jest policjantką, na co dzień pełniącą służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Promocja cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem. Wśród osób, którzy byli na niej obecni znalazł się m.in. Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Kielce Tadeusz Sayor wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Kielce Joanną Winiarską oraz Rzecznik Prasowy Wojewody Świętokrzyskiego Agata Wojda.

W spotkaniu wziął udział również Stanisław Nyczaj Prezes Oddziału Związku Literatów Polskich w Kielcach, który pogratulował autorce kolejnego tomiku. Podczas promocji wszyscy wysłuchali recytacji wierszy w wykonaniu lektorów z Radia Kielce – Lucyny Bukato i Arkadiusza Szostaka, a na koniec sama autorka odczytała swoje utwory. Spotkanie uświetnił występ Bronisława Opałki, który do jednego z wierszy, z poprzednich tomików Anny Zielińskiej – Brudek pt. „Konik osierocony” skomponował muzykę i wczoraj zaprezentował wszystkim obecnym na promocji.

W trakcie spotkania oraz po jego zakończeniu można było kupić najnowszy tomik oraz dwa poprzednie wraz z dedykacją autorki.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony