Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 30.03.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie dokonali przeszukania w jednej z firm na terenie Koszalina. Zabezpieczyli tam nośniki zawierające nielegalne oprogramowanie o wartości nie mniejszej niż 110 tysięcy złotych.

Policjanci z koszalińskiego wydziału PG w jednej z koszalińskich firm zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Funkcjonariusze w tym zakresie współpracowali z biegłymi sądowymi z zakresu informatyki. Na postawie poczynionych wcześniej ustaleń i postanowienia prokuratora, dokonali przeszukania w jednej z firm na terenie Koszalina.

W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli dwanaście dysków oraz laptopa, w których ujawnili aplikacje uzyskane bez zgody osób uprawnionych. Wartość nielegalnego oprogramowania biegły oszacował wstępnie na co najmniej 110 tysięcy złotych.

Teraz zawartość twardych dysków zostanie poddana szczegółowej analizie przez specjalistów. Dopiero po otrzymaniu ekspertyzy będzie wiadomo czy 31-letni właściciel firmy usłyszy w tej sprawie zarzuty.

Zgodnie z przepisami kodeksu za kradzież programu komputerowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony