Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę – zdążyli w ostatniej chwili

Data publikacji 30.03.2015

Podjęte przez jaworskich policjantów działania uratowały życie mężczyźnie, który grożąc popełnieniem samobójstwa odjechał swoim samochodem w nieznanym kierunku. Najpierw funkcjonariusze na poboczu krajowej „3” natrafili na jego pojazd, a chwilę później w pobliskim lesie odnaleźli desperata. Policjanci zdążyli z pomocą dosłownie w ostatniej chwili, uwalniając go z pętli. Po udzieleniu pierwszej pomocy, przywrócili mężczyźnie czynności życiowe.

Policjanci z jaworskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, uratowali mężczyznę, który targnął się na własne życie. Do zdarzenia doszło po tym, jak 23-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego wsiadł do swojego samochodu i informując, że zamierza popełnić samobójstwo, odjechał w nieznanym kierunku.

Dyżurny jaworskiej komendy policji o planach mężczyzny dowiedział się od członków jego rodziny. Z chwilą uzyskania informacji, funkcjonariusze rozpoczęli niezwłocznie poszukiwania. W efekcie prowadzonych działań, policjanci najpierw natrafili na pojazd, którym mężczyzna odjechał z miejsca zamieszkania. Samochód stał na poboczu krajowej „3”, w pobliżu Jeżowa. W środku nikogo jednak nie było.

Chwilę później, w trakcie sprawdzania pobliskiego lasu funkcjonariusze odnaleźli desperata wiszącego na gałęzi drzewa. Uwolnili go z pętli i udzielili pierwszej pomocy. Mężczyźnie przywrócono czynności życiowe jeszcze przed przybyciem powiadomionego pogotowia ratunkowego. Karetka przewiozła mężczyznę do szpitala. Jego życiu obecnie nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony