Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 30.03.2015

Policjanci z Komisariatu Poznań Stare Miasto rozbili zorganizowana grupę przestępczą, która na przestrzeni kilku ostatnich lat kradła w Polsce, Niemczech i Danii z galerii handlowych różnego rodzaju odzież. Następnie towar był sprzedawany paserom. Spowodowali straty na minimum ćwierć miliona złotych. Zatrzymano 6 osób. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Poznań Stare Miasto w ubiegłym tygodniu zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani specjalizowali się w branży odzieżowej. Przez kilka ostatnich lat odwiedzali centra handlowe na terenie całej Polski, a także Niemiec i Danii. Wybrany przez siebie towar pakowali do specjalnie przygotowanych toreb i wynosili ze sklepu. Straty jakie spowodowali swoją działalnością są szacowane na minimum 250 tys. złotych.

Policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali osoby podejrzewane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Różnymi metodami zbierali materiał dowodowy, który następnie umożliwił wytypowanie podejrzanych. Efektem tej pracy było zabezpieczenie samochodu terenowego w pobliżu jednego z poznańskich hosteli. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli odzież, która nadal posiadała oryginalne zabezpieczenia przed kradzieżą.

Kryminalni postanowili poczekać na potencjalnych sprawców. Zaczęli obserwować pozostawiony samochód. W wyniku tego zatrzymano 2 osoby, które przyjechały odebrać auto. Szybko ustalono, że pozostali podejrzani ukrywają się w powiecie kartuskim, w woj. pomorskim. Policjanci nad morzem w wytypowanym domu zatrzymali kolejnych członków grupy oraz paserów. Zabezpieczyli też narkotyki.

Łącznie zatrzymano 6 osób. Usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieżach i paserstwie. 20 i 21 marca br. wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował 3-miesięczny areszt. Grozi im do 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja