Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 200 kg nielegalnego tytoniu w garażu

Data publikacji 30.03.2015

Policjanci ze Słupska zabezpieczyli blisko 200 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 60-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 120 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w wynajętym przez 60-letniego mężczyznę garażu oraz jego piwnicy, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 200 kg krajanki, a także suszonych liści tytoniu. Cześć z tych rzeczy spakowane już były w kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji. W trakcie dalszych działań  w mieszkaniu zatrzymanego słupczanina śledczy zabezpieczyli maszynę służąca do krojenia liści tytoniu. Ukryta była w schowku pod podłogą.

Znaleziony susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 120 tysięcy złotych. Za zatrzymany 6- letni słupczanin trafił do policyjnego aresztu. W piątek został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Gdańsku / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.03 MB)

Powrót na górę strony