Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści ćwiczyli na poligonie w Biedrusku

Data publikacji 31.03.2015

Na terenie poligonu w Biedrusku odbyły się warsztaty przeprowadzone przez instruktorów Zespołu Szkolno-Bojowego SPAP. W zajęciach poza policyjnymi antyterrorystami udział wzięli także dowódcy grup realizacyjnych z całej Wielkopolski. Głównym punktem szkolenia było dynamiczne zatrzymywanie pojazdów połączone z różnymi wariantami wyciągania niebezpiecznej osoby.

Dowódcy grup realizacyjnych wzięli udział w szkoleniu na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku 17 i 19 marca. Podczas zajęć funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji prezentowali różne sposoby dynamicznego zatrzymywania i wyciągania groźnych przestępców z pojazdów. Instruktorzy Zespołu Szkoleniowo-Bojowego szczegółowo omawiali każde ćwiczenie, wskazując błędy i podkreślając poprawne elementy. Testowano również skuteczność standardowej amunicji stosowanej podczas działań.

Tego typu szkolenia utrwalają umiejętności policjantów z zakresu taktyki i techniki interwencji. Podczas zatrzymywania niebezpiecznych przestępców nie ma czasu na zwłokę i niepewność. Funkcjonariusze, powtarzając poszczególne czynności aż do znudzenia, są w swoich działaniach szybcy i skuteczni. Kolejny element to umiejętność pracy w zespole i przyzwyczajanie się do pracy w warunkach bojowych.

Podczas dwóch dni szkolenia łącznie przeszkolono 23 dowódców grup realizacyjnych z całego województwa. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas szkoleń i ćwiczeń podległych im policjantów.

(KWP w Poznaniu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.27 MB)

Powrót na górę strony