Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez prawa jazdy, nietrzeźwy, jechał po dziecko

Data publikacji 01.04.2015

Policjanci ze specjalnego zespołu zwalczającego agresywne zachowania na drogach zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu opolskiego. 34-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymany, gdy kierował po alkoholu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu, wykonując zadania w ramach wojewódzkiego zespołu zwalczającego agresywne zachowania na drogach, zatrzymali pijanego mężczyznę. Policjanci podczas patrolu zauważyli osobowego volkswagena, którym jechał 34-latek. Mieszkaniec powiatu opolskiego miał już wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zatrzymali go do kontroli. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości urządzenie pokazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się, że jechał odebrać dziecko z przedszkola.

Mieszkaniec powiatu opolskiego już trzeci raz został zatrzymany przez policjantów podczas kierowania samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

34-latek prawo jazdy stracił już w 2014 roku, gdy również usiadł za kierownicę po alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Opolu / mj)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.29 MB)

Powrót na górę strony