Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali grupę włamującą się na rachunki VIP

Data publikacji 02.04.2015

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 7 kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się włamaniami na rachunki bankowe VIP i transferowaniem znajdujących się tam środków na inne rachunki bankowe. Wśród zatrzymanych jest szef grupy i pracownik banku.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, działając na terenie województwa małopolskiego i dolnośląskiego, zatrzymali 7 kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się dokonywaniem włamań na rachunki bankowe klientów sektora VIP. Przestępcy transferowali następnie znajdujące się na kontach środki na inne rachunki bankowe, po czym dokonywali kradzieży pieniędzy, wypłacając je w kantorach wymiany walut w postaci gotówki. Policjanci zatrzymali także lidera tej grupy, który koordynował przestępczy proceder oraz pracownika banku, współpracującego z grupą przestępczą, który systematycznie przekazywał grupie informacje, umożliwiające dokonanie kradzieży. Sprawcy, wykorzystując bezprawnie uzyskane poufne dane, wyłudzili co najmniej kilkanaście milionów złotych.

Jest to kolejny etap realizacji wielowątkowej i rozległej sprawy, w ramach której do tej pory łącznie 12 osobom przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i dokonania szeregu oszustw.

Wobec 5 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec pozostałych wolnościowe środki zapobiegawcze.

Policjanci odzyskali mienie - gotówkę na ponad 16 milionów złotych. Ponadto, na poczet przyszłych kar i grzywien, funkcjonariusze dokonali zajęcia mienia należącego do podejrzanych o łącznej wartości około 150 tysięcy złotych w postaci ekskluzywnych zegarków, gotówki i samochodów.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Sprawa ma charakter rozwojowy i przewidywane są dalsze zatrzymania.

CBŚP Kraków

Powrót na górę strony