Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili, kto napadł na lombard w Rzeszowie

Data publikacji 02.04.2015

Policjanci z rzeszowskiej komendy ustalili podejrzanego o napad z nożem na pracownicę lombardu. Mimo że od zdarzenia upłynęły już niemal dwa lata, zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować podejrzanego i wznowić postępowanie. Okazało się, że mężczyzna jest w trakcie odbywania kary za inne rozboje. Usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2013 roku. Przed południem do lombardu przy ulicy Okulickiego w Rzeszowie wszedł mężczyzna. Grożąc kasjerce nożem, skradł kilka tysięcy złotych, a następnie uciekł na rowerze.

Mimo niezwłocznie podjętych czynności: przesłuchań świadków i zabezpieczenia monitoringu, nie udało się ustalić sprawcy rozboju. Policjanci kryminalni cały czas gromadzili informacje. które doprowadziły do przełomu w sprawie. W styczniu tego roku funkcjonariusze ustalili, że podejrzanym jest 29-letni mieszkaniec Rzeszowa. Okazało się, że mężczyzna osadzony jest w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne rozboje. Wobec zebranych przez policjantów dowodów podejrzany przyznał się do winy i wyjaśnił okoliczności przestępstwa.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie podjął zawieszone śledztwo. Przedstawił 29-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony