Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zarzut w śledztwie dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 02.04.2015

Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 36-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli w piwnicy, którą użytkował mężczyzna ponad 110 g amfetaminy. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można ponad 500 porcji dealerskich. Podejrzany doprowadzony został do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Wczorajsze zatrzymanie to kontynuacja śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz praniem brudnych pieniędzy.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas to pięćdziesięciu policjantów z kilku wydziałów i jednostek KWP w Lublinie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej weszli jednocześnie do kilku agencji towarzyskich na terenie Lublina, Chełma i Zamościa. Podczas działań policjanci zatrzymali pięć osób trudniących się czerpaniem korzyści z nierządu oraz praniem brudnych pieniędzy.  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Z ustaleń postępowania wynika, że zatrzymane osoby organizowały i ułatwiały uprawianie prostytucji w zamian za podział w zyskach. Członkowie grupy umieszczali ogłoszenia w lokalnych mediach, udostępniali konkretne lokale i organizowali spotkania z prostytutkami. Prokurator przedstawił im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści z nierządu, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy.

Podczas prowadzonych czynności zabezpieczono 30 tys. zł w gotówce, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i sprzęt komputerowy oraz ponad 100 gram narkotyków.

W związku z zabezpieczonymi narkotykami zatrzymano 36-letniego mieszkańca Lublina. Przeprowadzone badania pozwoliły ustalić, że amfetamina należała właśnie do niego. Z takiej ilości amfetaminy sporządzić można by było ponad 500 porcji dealerskich. Mieszkaniec Lublina doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut.  W uzgodnieniu z prokuratorem podejrzany skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

(KWP w Lublinie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.56 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 31.52 MB)

Powrót na górę strony