Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole drogowe, poszukiwany do odbycia kary i zabezpieczone narkotyki

Blisko 400 gramów różnego rodzaju narkotyków i 3 osoby zatrzymane - to wynik kontroli drogowych, przeprowadzonych przez policjantów. Jednym z samochodów poruszał się poszukiwany 23-latek. Mężczyzna trafił już do aresztu.

26 marca br. policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. W trakcie rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. 27-letni mieszkaniec Opola cały czas w ręku trzymał siatkę. Kiedy policjanci sprawdzili jej zawartość okazało się, że w środku znajdują się 3 plastikowe worki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Badanie narkotesterem pokazało, że to 45 gramów MDMA, prawie 40 gramów amfetaminy i 16 gramów marihuany.

Dwa dni później, w ręce policjantów z drogówki wpadł 33-letni kierowca hyundaya. Mundurowi wyczuli od niego charakterystyczną woń marihuany. Przy mężczyźnie znaleźli 5 gramów amfetaminy i ponad 2 gramy marihuany. Okazało się też, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do odbycia kary 2 lat więzienia za sprzedaż narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny, w plastikowym pudełku, policjanci odkryli prawie 250 gramów amfetaminy, marihuanę, 3 wagi elektroniczne oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych. Kiedy poddali kontroli 23-letniego pasażera hyundaya, w jego skarpecie znaleźli papierowe zawiniątko z marihuaną.

Kierowca peugeota został zatrzymany. Obaj mężczyźni z hyundaia także trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut posiadania narkotyków.

Dodatkowo, 33-latek oraz kierujący peugeotem, usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Policjanci przewidują dalszy rozwój spraw.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony