Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo

Data publikacji 02.04.2015

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi kobiecie, podejrzanej o zabójstwo mężczyzny, a ustalonej i zatrzymanej przez oławskich policjantów. Do przestępstwa doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Podejrzana kilka godzin po zdarzeniu została zatrzymana na strychu opuszczonego budynku. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił przedstawić 20 - letniej kobiecie zarzuty. Decyzją sądu, została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Do zatrzymania doszło po tym, jak 30 marca br. przed godz. 6.00 mieszkańcy jednego z bloków w Oławie powiadomili Policję o zakrwawionym mężczyźnie, leżącym na klatce schodowej. Lekarz stwierdził jego zgon. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu szczegółowe oględziny. Rozpoczęli również działania w kierunku wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy.

Już po kilku godzinach od zgłoszenia, policjanci służby kryminalnej, na podstawie zebranych informacji, zatrzymali kobietę podejrzewaną o zabójstwo. Z ustaleń Policji i Prokuratury wynika, że kobieta zadała mężczyźnie cios ostrym narzędziem w szyję.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20 - latce zarzutu zabójstwa. Za czyn, o który podejrzana jest teraz kobieta, grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Oławie. Sąd na podstawie zebranego materiału, na wniosek prokuratury, zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.27 MB)

Powrót na górę strony