Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.04.2015

W Wyszkowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem 16-letniego motocyklisty. Tym razem zakończyło się tylko niegroźnym stłuczeniem nogi, jednak kierujący motocyklem stracił prawo jazdy. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski.

We wtorek w Wyszkowie, na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ulicą Strażacką, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący motocyklem, 16-latek, wyprzedził cały ciąg pojazdów pomimo skrzyżowania, podwójnej linii ciągłej i oznakowanego przejścia dla pieszych.  Efektem tych manewrów  było zderzenie motocykla z osobową toyotą.

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, jednak na szczęście, zwłaszcza dla młodego motocyklisty, zakończyło się jedynie na niegroźnych obrażeniach.  Ponieważ jednak jazda motocyklisty i popełnione przez niego wykroczenia stanowiły bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy. 16-latek posiadał uprawnienia kategorii A1, które uprawniało go do kierowania motocyklem o pojemności do 125 cm i mocy 11kW (15KM).

Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz nieostrożność i brak wyobraźni doprowadziły do zderzenia pojazdów.  Na szczęście tym razem groźnie wyglądająca sytuacja zakończyła się tylko stłuczeniem nogi. Kierującemu motocyklem policjanci zatrzymali prawo jazdy.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 911.21 KB)

Powrót na górę strony