Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ułatwiał uprawianie prostytucji

Data publikacji 02.04.2015

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który zatrzymany został przez policjantów pod zarzutem ułatwiania uprawniania prostytucji. Obywatel Bułgarii codziennie ze Świecia przywoził konkubinę i jej koleżankę w okolicę Iławy, aby mogły uprawiać prostytucję. Kobiety codziennie za dojazd płaciły mu po 60 złotych, zrzucały się także na naprawy samochodu, którym dojeżdżały. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy podejrzewali, że 34-letni mieszkaniec Świecia ułatwia uprawianie prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca audi codziennie ze Świecia przyjeżdża w okolice Iławy, gdzie przywozi dwie kobiety. Policjanci podejrzewali, że miały tam uprawiać prostytucję. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszał się obywatel Bułgarii oraz przesłuchali kobiety. Obie potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Z ich relacji wynikało, że 34-latek za przywiezienie i odwiezienie do domu brał codziennie od każdej z nich po 60 złotych. Ponadto ustalono również, że kiedy była potrzebna naprawa samochodu konkubina 34-latka oraz jej koleżanka również dzieliły się kosztami po połowie. 

34-letni mieszkaniec Świecia usłyszał już zarzut ułatwiania uprawiania prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony