Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy zespół policjantów kryminalnych jest w Ełku

Data publikacji 02.04.2015

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie po raz pierwszy odbył się wojewódzki konkurs „Policjant Kryminalny roku 2015”. W szranki stanęli najlepsi policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą, którzy tworzyli drużynę. Po teście wiedzy, strzelaniu, zadaniach praktycznych zostali wyłonieni policjanci kryminalni najlepsi w swoich specjalnościach i najlepsza drużyna. Na najwyższym miejscu podium stanął zespół z Ełku. Drugie miejsce zajęli policjanci z Olecka, a trzecie z Mrągowa. Najlepsza drużyna będzie reprezentować Warmię i Mazury podczas ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się od 24 do 26 czerwca w Szkole Policji w Pile.

Jak do tej pory, co roku w zawodowych konkursach rywalizowali dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego, przewodnicy psów służbowych, pary patrolowo-interwencyjne. Teraz przyszedł czas na policjantów służby kryminalnej.

Wczoraj w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zawodowej rywalizacji spotkały się drużyny z każdego powiatu województwa. W skład zespołu weszli policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą. Rywalizowali oni indywidualnie i zespołowo. Przygotowane konkurencje – test wiedzy, zadania praktyczne, strzelanie i rozwiązanie kazusu wyłoniły najlepszych indywidulanie policjantów poszczególnych specjalności, a także drużynę.

I tak, najlepszy zespół kryminalnych jest z Ełku, za nim uplasowali się policjanci z Olecka i Mrągowa.

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy był także z Ełku, to podkom. Kamil Karaś. Drugi kom. Marcin Bojarski reprezentował Olecko, a trzeci asp. Tomasz Janczylik Giżycko.

W rywalizacji policjantów nadzorujących problematykę dochodzeniowo-śledczą najlepsze w województwie okazały się kobiety. Żeby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Laur pierwszeństwa trafił do kom. Beaty Gąsior z Mrągowa, druga była kom. Marzena Zacharska z Ełku, a trzeci podkom. Paweł Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Puchar dla najlepszego technika kryminalistycznego trafił do asp. sztab. Andrzeja Palmowskiego z Węgorzewa. Drugi był asp. sztab. Zdzisław Bartnicki z Pisza, a trzeci asp. Mariusz Mikulski z olsztyńskiej Komendy.

Wyrównana walka toczyła się między policjantami wykonującymi pracę dochodzeniowo-śledczą. Tu o finale także decydowała dogrywka. Ostatecznie pierwszy był st.asp. Tomasz Klucznik z Elbląga, dosłownie „po piętach” deptał mu asp.sztab. Sławomir Ozygała z Giżycka, Klasyfikację „medalową” zamykał asp. sztab. Sylweriusz Konopka ze Szczytna.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie uhonorował wiedzę najlepszych policjantów nagrodami finansowymi.

Zespół, który wygrał wojewódzkie eliminacje już od 24 do 26 czerwca br. będzie reprezentował Warmię i Mazury podczas Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015.

Jak podsumowała przebieg wczorajszych zawodów szefowa jury mł.insp. Dorota Macoch Naczelniczka Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie „Konkurs przebiegł bardzo sprawnie. Duża w tym zasługa kadry dydaktycznej i logistyki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policjanci biorący udział w zawodach byli bardzo zaangażowani, czuło się rywalizację, potrzebne były dwie dogrywki.

Kierownictwo KWP w Olsztynie dziękuję także za dużą pomoc, zaangażowanie w organizację i uhonorowanie zmagań policjantów Panu Marianowi Podziewskiemu Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu i Warmińsko-Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony