Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany internetowy oszust sprzedawał nieistniejące monety

Data publikacji 02.04.2015

Policjanci z dolnośląskiej komendy zatrzymali osobę podejrzaną o liczne oszustwa. Mężczyzna na jednym z internetowych portali aukcyjnych oferował do sprzedaży nieistniejące monety, za które pobierał pieniądze. Towar oczywiście nigdy nie trafiał do kupujących. Osoby pokrzywdzone pochodzą z terenu całej Polski, a straty to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 49-letniego mieszkańca Oławy podejrzanego o szereg oszustw internetowych. Proceder polegał na tym, że mężczyzna wystawiał na jednym z portali aukcyjnych ofertę sprzedaży monet kolekcjonerskich mimo że nie był w ich posiadaniu. Wszystko było z góry zaplanowane, aby wyłudzić od różnych osób jak największą ilość pieniędzy. Podejrzany swoją przestępczą działalność prowadził w od lutego do 1 kwietnia br. W sprawie do tej pory policjanci ustalili co najmniej 10 osób pokrzywdzonych z terenu całego kraju, na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Śledczy z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna w dalszym ciągu sprawdzają wszystkie okoliczności tego zdarzenia i ustalają kolejnych ewentualnych pokrzywdzonych w tej sprawie.

49-latek był już w przeszłości notowany za oszustwa. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za przestępstwa, które popełnił może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony